בימים אילו אנו בתהליכי סגירת תאריכים להצגות לשנת הלימודים התשפ"א בבתי הספר השונים. הנכם מוזמנים להתקשר למשרד ולתאם תאריכים
 
חלומות מרקש

מחזה ובימוי: איקה זהר

תחקיר והפקה: יואל אבגי

שחקנים: ליאור גרטי, מכלוף קדוש,
               חני בן שבת, מוטי עם-שלם, שושיק בנדבה

עיצוב תאורה: גולן לוי

תפאורה: אלה כהן

תלבושות: ליזה בוקר

מוזיקה ופיוטים מהמקורות

עריכה מוזיקלית: ארז קינן

תפעול הצגה: יוסי סבן

דרמה משפחתית מצחיקה ומרגשת עד דמעות המביאה את סיפור אהבתם הנכזבת של סימון אבוטבול ודינה אלמליח בחורף 1955 – על רקע עלייתה של משפחת אבוטבול מהמלאח המרקש לישראל.

המחזה מסופר מנקודת מבטו של סימון אבוטבול, אז נער בן 13 והיום גבר בן 64 החי בישראל, והוא כולו מסע של רגש, זכרונות וגעגועים אל הניחוחות הנופים הפיוטים והדרמה שעטפה את סיפור עליית יהדות מרוקו.

תקציר המחזה - מרקש חורף 1955. סימון אבוטבטל, בן הזקונים של משפחת אבוטבול, מתכונן לבר המצווה שלו. המשפחה מתכוננת לעלייה לארץ ישראך אך מתברר שתיאלץ להיקרע: הסבתא והדוד לא מורשים לעלות ארצה ואילו הבן מחליט שמקומו במרוקו ומצטרף ל"איסתיקלאל". סיפור אהבתם של סימון אבוטבטל ודינה אלמליח נגדע כאשר משפחת אלמליח נעלמת בלי להשאיר עקבות, לא לפני שדינה משביעה את אהובה שלעולם לא יוותר על אהבתם הטהורה. בחיפושיו אחרי אהבתו מתגייס סימון ל"מסגרת", עולה עם משפחתו ארצה, עד לסוף המרגש...

חלומות מרקש הוא סיפורה של אהבת חיים אשר המציאות ניתקה ואשר שום אדם לא יכול לה.

חלומות מרקש מאפשר לאלעד, נער בן 13, לצאת למסע שורשים וירטואלי אל מרקש של 1955 ולפגוש שם את שורשיו הנטועים עמוק באהבה, הציונות והחלומות על עתיד משותף.

מן הביקורות:
"...חלומות מרקש מציגה את יהדות מרוקו בצורה הולמת ומעוררת כבוד כפי שהיא במציאות...בעלת כיסופים עזים לציון... ומעל הכל: היחס למסורת אבות ולדרך ארץ בין בני המשפחה"
סם בן שטרית, יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו

 "במסגרת פרוייקט שרשים צפתה שכבת ז' בהצגה המרגשת המהווה תמצית סיפור העליות בתקופת קום המדינה...סיפור הסטורי מדוייק...כל אחד מהצופים ראה את סיפור עליית אבותיו בלבוש כזה או אחר. דמעות של צחוק וכאב גם יחד...תפאורה מדהימה מוסיקה ומשחק אותנטיים...חומר הכנה מעולה...יצאנו נשכרים מההצגה שהשיגה מטרתה במלואה..."
אופירה מורד, רכזת שכבת ז', חט"ב קלמן, רמה"ש